ads
ads
ads
ads

توصیه و هشدارهای ایمنی در خصوص آبگرمکن (آبگرمکن های نفتی و گازی)

۱۳ خرداد ۱۳۹۷(2176 روز پیش) 454 بازدید

 

آبگرمکن های گازی - آبگرمکن های نفتی

 

کلیه آبگرمکن ها باید دارای ترموستات و شیر اطمینان بوده و هر از گاه یکبار مورد آزمایش قرار قرار گیرند تا از صحت کارکرد آنها اطمینان حاصل گردد.

کلیه تعمیرات این وسایل باید بوسیله متخصصین اهل فن صورت گیرد و به هیچ وجه نباید افراد عادی و غیر متخصصص اقدام به تعمیر اینگونه کنند.

از قرار دادان مواد قابل اشتعال در اطراف آبگرمکن ها باید جدا خودداری گردد.

تبدیل آبگرمکن های نفتی به آبگرمکن های گازی اکیداً ممنوع بوده زیرا وسایل و سیستم ساخت و بهره برداری از هر آبگرمکنی بسته به سوخت آن بوده و تغیییر ساخت و بهره برداری از هر آبگرمکنی بسته به سوخت آن بوده و تغییر سوخت ایجاد ناهنجاری در سیستم آن می نماید.

به هیچ وجه نباید از سوخت غیر سوختنی که آبگرمکن ها براساس آن طراحی و ساخته گردیده است استفاده گردد.

در هنگام روشن کوره آبگرمکن ها باید چند لحظه بعد از زدن دکمه ورود سوخت به کوره، کوره را روشن نمود و از تجمع نفت در داخل کوره خودداری کرد. 

ژیگلور آبگرمکن های گازی (مایع و گاز طبیعی) باید براساس سوخت آنها انتخاب و نصب گردد و در صورت تغییر سوخت از ژیگلور مناسب استفاده گردد.

آبگرمکنها در مکانی نصب و مورد بهره برداری قرار گیرند که دارای حداقل رطوبت بوده تا از زنگ زدن بدنه آنها جلوگیری بعمل آید.

 

تمهیدات اطفایی

در آبگرمکن های نفتی در صورت ایجاد آتش سوزی شیر آب گرم آن را باز کرده تا از فشار داخل منبع کاسته شود و سپس جریان نفت را به داخل کوره از قسمت کاربراتور قطع کرده و در صورت نشت مایع نفت از داخل کوره به بیرون و ایجاد آتش سوزی از کپسول خاموش کننده پودری و گازی جهت اطفاء آن استفاده گردد.

در آبگرمکن های گازی در صورت ایجاد آتش سوزی شیرآب گرم آن را باز کرده تا از فشار داخل منبع کاسته شود و سپس جریان خروج گاز را به داخل کوره از قسمت رگلاتور یا شیر اصلی قطع می کنیم.

 

 

کاربران گرامی برای دریافت کامل فایل « توصیه و هشدارهای ایمنی در خصوص آبگرمکن (آبگرمکن های نفتی و گازی)» به بخش دانلود مراجعه نمایید…

ads
  • مطالب مرتبط

  • نظرات

  • برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

background