ads
ads
ads
ads

هندبوک طراحی دودکش

۱۱ تیر ۱۳۹۶(2573 روز پیش) 853 بازدید

  

شرح :


هدف اصلی این کتاب ، ارائه هر چه دقیق تر راهنمایی در رابطه با دستگاه تهویه مطبوع می باشد که به صورت کدها یا دستور العمل های کارخانه ای دستگاه ( دفترچه راهنما) وجود دارد . این کتاب به عنوان راهنمایی مفید برای پیمانکاران گرمایش، بازرسان ساختمان ، مهندسان ، معماران و سایر علاقمندان برای نصب و پیکربندی  صحیح  محصولات تهویه Selkirk ، در نظر گرفته شده است .

در این نسخه به روز شده از هندبوکِ طراحی دودکش Selkirk  ، ویژگی های جداولِ حداکثر مقادیر ظرفیت احتراق برای حمایت از برنامه کاربردی احتراق و ابزاری که از آنها برای اپلیکیشن های هود استفاده می کنند ، به کار برده میشود .

همچنین این نسخه ، هردو رویدادهای فردی و ترکیبی را  شامل میشود . علاوه بر این ، جداول ِشامل حداقل مقادیر ظرفیت احتراق نیز برای حمایت از برنامه کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد .

بنابراین هردو مقادیر حداکثر و حداقل ظرفیت برنامه های کاربردی احتراق ، با کمک گرفتن از برنامه کامپیوتری  توسط موسسه Bottelle  مورد محاسبه قرار گرفته شده است . این برنامه تحت هدایت و کنترل موسسه تحقیقاتی گاز توسعه داده شده است و به طیف وسیعی  از شرایط تهویه گاز ، اعمال می شود .

برای طراحی وسایل و دستگاههای هود ، امتیازات ظرفیت ورودی برای تمام انواع تهویه گاز های Selkirk  ، از نسخه های قبلی هندبوک تا کنون تغییری نکرده اند و کاملا همانند کدهای درج شده در سوخت گاز طبیعی میباشند .

در این نسخه فرمت های برخی از جداول از نسخه های قبل به جهت مجاز شدن تعدادی از محدودیت ها ی دستگاهها ،  تغییراتی داشته اند . همچنین ، عنوان ستونها ، افزایش طول افقی ، و برخی جزئیات دیگر تا حدودی متفاوت شده اند .

بدون در نظر گرفتن این تغییرات ، این واقعیت باقی می ماند که حداکثر امتیازات و رتبه های ظرفیت گازهای نوع B برای دستگاهها و لوازم هود  از زمان انتشار نخستین انتشار این هندبوک یعنی از سال ۱۹۶۱ تا کنون ، متوقف است  و در واقع بدون تغییرات بوده است .  همچنین علی رقم  هرگونه تغییرات در این نسخه ، تمام نسخه های قبلی این کتاب به طور کامل برای طراحی وسایل تهویه مطبوع قابل اجرا و استفاده هستند .
 

یک دستگاه گاز از گروه  l ممکن است اینگونه تعریف شود : یک دستگاه گاز غیر متراکم که با فشار هوای غیر ثابت عمل می کند .
 

جداول ظرفیت ورودی در هندبوک اندازه گیری ، یا برای کمک فن گروه l  مورد استفاده قرار می گیرد و یا برای تهویه مرکب از این دو نوع . همچنین این جداول برای هرکدام از دستگاهای تهویه گروه l قابل اعمال و مجاز می باشد .

دستور العمل های تهویه مطبوع  تولید شده توسط یک سازنده دستگاههای گروه | باید از جداول مشابهی که در اینجا ذکر شده است ، استفاده کند و یا باید به جداول مربوط به تولید کنندگان دستگاههای گاز یا کد سوخت گاز ملی ارجاع داده شده باشد .

دستورالعمل های تهویه مطبوع ، برای دستگاه هایی که در گروهای l ، ll و Vl   قرار دارند ،  باید برای این وسایل منحصر به فرد باشند و قطعا  اجازه استفاده از تهویه های گاز نوع B را نخواهند داشت .

هدف اولیه هندبوک اندازه گیری ، ارائه راهنمایی هرچه دقیقتر در رابطه با دستگاههای تهویه گاز است که می توان از کدهای موجود در دستورالعمل های تولید کنندگان  دستگاهها بدست آورد . در واقع این کد ها برای راحتی و راهنمایی پیمانکاران سیستم گرمایشی ، بازرسان ساختمان ، معماران و سایر افرادی که با نصب و راه اندازی صحیح محصولات تهویه هوای مطبوع Selkirk  برای تجهیزات سوزاندن سوخت ، مشغول به کار هستند  در نظر گرفته شده است .

 

برای مطالعه متن کامل هندبوک  « طراحی دودکش- Selkirk »، از بخش دانلود استفاده نمائید :

 

 

ads
  • مطالب مرتبط

  • نظرات

  • برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

background