ads
ads
ads
ads

راهنمای جامع پمپ ها

۳۰ خرداد ۱۳۹۶(2586 روز پیش) 1,240 بازدید

 در اینجا قصد داریم به بررسی انواع پمپ ها، کاربرد و چگونگی تعمیرات آن ها  بپردازیم. همچنین اجزای سازنده واحد پمپاژ و کاویتاسیون تمام محاسبات مربوط به انتحاب پمپ بهینه از جمله مواردی است که به آن پر داخته خواهد شد.

 

راهنمای جامع پمپ ها

 

راهنمای جامع پمپ ها :

این کتاب در ده فصل جمع آوری شده است و نویسندگان آن کوشیده اند تا محتوای کتاب را با توانایی و درک دانشجویان و شاغلین مربوط انطباق دهند.

در کتاب راهنمای جامع پمپ مفاهیم اساسی در تحلیل و بررسی انواع پمپ ها، کاربرد و چگونگی تعمیرات آن مورد بحث قرار گرفته است. در این کتاب ضمن مروری جامع بر تاریخچه پمپ و انواع آن ، مبانی هیدرولیک ، اجزای سازنده واحد پمپاژ و کاویتاسیون تمام محاسبات مربوط به انتحاب پمپ بهینه و در نهایت نرم افزارهای کاربردی مربوط به آن شرح داده شده است.

در کتاب راهنمای جامع پمپ تلاش شده ، که ابتدا مفاهیم و مطالب به طور کامل و تا حد امکان به زبان ساده شرح داده شود ، مطلب آیئن نامه ای مربوطه بر اساس API ذکر گردد و جهت روشن شدن بهتر مطالب ، مثال یا مثال هایی نیز ارائه شود . به اعتقاد مؤلفین کتاب حاضر ، مجموعه نسبتا کاملی از مسائل و موضوعات مرتبط با پمپ و سیستم پمپاژ ارائه گردیده است .

مهندس میثم چشمارو (کارشناس مکانیک ماشین آلات)

مهندس زهره گروه ای ها (کارشناس ارشد علوم و صنایع غذایی)

مقدمه کتاب :

تحقیقات علمی دانشمند انگلیسی ، جان اسمیتون John Smeaton  در اواخر قرن ۱۸ میلادی ، و شروع انقلاب صنعتی منجر به افزایش بهره وری در تأمین نیروی محرک چرخ آب شد . کم کم چرخ آبها تغییر شکل یافتند . "بنویت فورنیرون" Benoit Fourneyron   دانشمند فرانسوی که به عنوان مخترع توربین آب نیز شناخته می شود ، اولین مدل از چرخ آب پیشرفته خود را در سال ۱۸۲۷ ساخت . این توربین ۶ اسب بخار داشت . وی در سال ۱۸۳۷ توربین دیگری تولید کرد که قطر گردونه ی آب یک فوت بیشتر نبود و فقط ۱۸ کیلوگرم وزن داشت اما کارایی آن در مقایسه با توربین قبلی ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده بود . شگفت اینکه این توربین ۶۰ اسب قدرت داشت و قادر بود ۲۳۰۰ دور در دقیقه بزند . علاوه بر این ، توربین وی این قابلیت را داشت که چرخ آن به صورت افقی بر روی یک شفت عمودی نیز سوارد شود . پس از مرگ فورنیرون (۱۸۶۷) در سال ۱۸۹۵ توربین های فورنیرون در آبشار نیاگارا برای تولید برق بواسطه ژنراتور ، مورد استفاده واقع شد.

 

برای مطالعه کامل کتاب «راهنمای جامع پمپ ها» به بخش دانلود مراجعه کنید…

ads
  • مطالب مرتبط

  • نظرات

  • برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

background